Yoga, Meditasyon

Yoga, Meditasyon ve Nefes Uzmanları / BiBilen'e Danışın!

Online yoga, meditasyon ve nefes uzmanlarımızla kendinizi keşfetme yolculuğuna hazır mısınız? Hemen videolu görüşme randevunuzu alın ve BiBilenlerimiz ile görüşmeye başlayın. Dinginleşin, anda kalın ve hissedin.

Yoga Nedir?

Yoga sadece fiziksel olarak yaptığınız bir aktivite değil aynı zamanda ruhunuzu ve zihninizi de anda tutup sürece dahil etmeniz gereken bir yolculuktur. Yoga türleri arasında karma yoga, raja yoga, vinyasa yoga, yin yoga, terapötik yoga, kundalini yoga, bikram yoga, hatha yogayı sayabiliriz. Yoganın faydaları için duruş düzeltme, esneklik kazanmak, zihni rahatlatmak, uyku kalitesini artırmak ve odağı artırmak gibi birçok olumlu durumları sayabiliriz.

Meditasyon Nedir?

Meditasyon günlük hayatın koşuşturmacasından, aklımızdaki binlerce düşünceden uzaklaşmak için çeşitli tekniklerle anda kalmamızı sağlayan bir tür farkındalık pratiğidir. Günlük hayatta iş, aile, okul ve daha birçok yaşam alanlarının yoğunluğundan yaptığımız çoğu şeyi farkında olmadan yapıyoruz. En basit örnekle yemek yerken bile aklımızda o gün içerisinde yetişmesi gereken işler ya da arkadaşımızla yaşadığımız bir problem olabiliyor. Yemeğin sonuna geldiğimizde yemeğin tadını alamadığımızı fark edebiliyoruz. İşte tam bu noktada meditasyon yaptığımız en basit işte bile bedenimize odaklanıp anda kalmamızı sağlayarak zihnimizi boşaltmamıza yardımcı olur.

Meditasyon türleri arasında yönlendirmeli meditasyon, vipassana meditasyonu, samatha meditasyonu, transandantal meditasyon, mindfulness, zen meditasyonunu sayabiliriz.

Meditasyonun faydaları için farkındalık kazanmak, kaygıları azaltmak, pozitif duygulara sahip olmak gibi birçok olumlu durumları sayabiliriz.

Online Nefes Terapisi

Nefes terapisi çalışmaları bilişsel, fiziksel ve psikolojik olarak genel bir iyileşme sağlar. Nefes egzersizleri ile bedeninizin yanında duygu ve düşünceleriniz hakkında da daha fazla farkındalık kazandırır. BiBilen.net platformuyla sizden bir tık uzağınızda olan alanında uzman online nefes öğreticileriyle görüşmeler yaparak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Evde Yoga ve Meditasyon Nasıl Yapılır?

Evde yoga ve meditasyon yapmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı nasıl devam edeceğinizi bilmiyorsanız sizin için burada olan online yoga ve meditasyon eğitmenlerinden hemen görüşme alarak daha sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olabilirsiniz.

BiBilen.net Online Yoga, Meditasyon ve Nefes Terapisi

Evde yoga nasıl yapılır, hamile yogası nasıl yapılır, yoga kilo verdirir mi, yoga başlangıç hareketleri nelerdir, evde meditason nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap bulabilmek için bu alanda deneyimli BiBilenlerimizden hemen online görüşme ayarlayabilirsiniz. Bedensel sağlığınızı korurken zihninizi temizleyebileceğiniz internetten yoga, meditasyon ve nefes terapisi dersleri ile hayatınız için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.