Marka Stratejisi

Marka Uzmanları / BiBilen'e Danışın!

Online marka iletişimi alanındaki BiBilenlerin tecrübeleri ve yönlendirmeleriyle markanızın ihtiyacı olan stratejiyi yaratabilir ve iş planınızı kesinleştirebilirsiniz. Günümüz rekabet ortamında daha fazla vakit kaybetmeden kafanızdaki sorulara cevap bulmak için bütçenize en uygun BiBilen'i bulun ve hemen görüşme başlatın!

Marka ve Marka İletişimi Nedir?

Marka, pazarda faaliyet gösteren diğer şirketlerden ayrıştırılmak için yapmış olduğunuz iletişimler bütünüdür. Bir ürünü, hizmeti, şehri ya da kurumu markalaştırmak için marka iletişimi yapılabilir. Marka kavramı hem soyut hem de somuttur. Marka dediğimiz kavramın kişilerin üzerinde psikolojik boyutları vardır. Bu psikolojik boyuta marka stratejisinde kullanılan renkler ve semboller etki eder. Tüm bu etkenler markanın imajına hizmet eder. Tüm bu görsel ve metinsel planlamadan sonra kişilerin aklına ''Markalar için PR nasıl yapılır?'' sorusu gelmektedir. Eğer marka iyi bir stratejiye sahipse yapılacak halkla ilişkiler kampanyası ve marka konumlanması stratejiye paralel bir şekilde kurgulanabilir.

Nasıl Marka Olunur?

Marka stratejisi kurgulamak için markanın ürün vaadinin diğer markalara göre hangi segmentte konumlanacağı belirlenmelidir. Sunduğunuz ürünün diğer ürünlerden tam olarak farkı nedir? Eğer bu cevabı bilmiyorsanız henüz bir kampanya geliştirmeye hazır değilsinizdir. Bu sorunun cevabını bulduktan sonra markanızın vizyonunu ve misyonunu belirleyebilirsiniz. Bu adımlardan sonra sizi diğer markalardan ayrı kılacak bir estetik geliştirmeniz gerekmektedir. 

Dünyaca ünlü markaların gerçekleştirdiği kampanyaları incelemek ve rakip analizi gerçekleştirdikten sonra ürün faydanıza uygun kampanyayı kurgulamaya başlayabilirsiniz. Kampanyayı oluştururken markanıza özgü bir hikaye yaratmalısınız. Bu hikaye, marka değeri, marka imajı için önem teşkil eder. Müşterinin rafta gördüğü ürüne empati duyması, onu beğenmesi ve benimsemesi sizi rakiplerinizden ayırır ve marka olma yolcuğunda güçlü kılar.

Evden Online Marka Danışmanlığı Alın

Marka stratejinizi oluştururken online marka danışmanlarından yardım almanızı öneriririz. Online marka danışmanlığı stratejik bir süreç olduğu için detaylı bir çalışma gerekir. Marka tescili, üretici bulma gibi en zor aşamaları marka danışmanınızdan destek alarak aşabilirsiniz. Ürünlerinizi tüketicilere anlatmak için oluşturacağınız bu detaylı kampanyada ne yapacağınızı bilmiyorsanız BiBilen.net içerisinde yer alan Marka İletişimi kategorisindeki BiBilen'lerle hemen internetten görüşme gerçekleştirebilir, markanız için en doğru kararı hemen bugün verebilirsiniz.

BiBilen.Net Online Marka Stratejisi Görüşmeleri

Marka stratejisi geliştirme ya da marka danışmanı olmak için hemen görüntülü/sesli formatlarda randevu oluşturabilirsiniz. Marka iletişimi alanındaki BiBilen'ler geçmiş tecrübeleri sayesinde markanızın ihtiyacı olan stratejiyi yaratabilir ve iş planınızı sizin için kesinleştirebilir. Günümüz rekabet ortamında daha fazla vakit kaybetmeden kafanızdaki sorulara cevap bulmak için bütçenize ve görüşme talebinize en uygun BiBilen'i bulun ve hemen görüşme başlatın.