Sıkça Sorulan Sorular

BiBilen.net hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

Nasıl görüşme yapabilirim?

Danışanların görüşme talep edeceği gün ve saatleri, uygunluk durumunuza göre haftalık en az bir saatlik zaman aralığı ayıracak şekilde belirleyebilirsiniz. BiBilen ekibi tarafından görüşme talepleri incelenip onaylandıktan sonra görüşme günü, saati, konusu ve görüşme linki e-posta ve SMS olarak gönderilir. Bu görüşmeleri kaçırmamak için görüşme gününüzü ve saatinizi Google Takvim’e ekleyebilirsiniz.

Görüşme sırasında sorun yaşamamak için, başlamadan önce internet ayarlarının görüşmeye uygun ve tarayıcı ayarlarınızın güncel olduğunu kontrol etmenizi öneririz. Kontrol sonrasında paylaşılan linke tıkladığınızda bekleme ekranına ulaşacaksınız. Ekranda bulunan “Görüşmeyi Başlat” butonu, görüşme saati geldiğinde aktif olacak. Görüşmeyi yalnızca BiBilen başlatabildiği için sayaç süresi dolduktan sonra “Görüşmeyi Başlat” butonuna basmayı unutmayın. Görüşme sayfasında karşınıza kullanıcıyla mesajlaşma alanı çıkacak, buradan ihtiyaç duyarsanız kullanıcıya mesaj ya da doküman gönderebilirsiniz. Görüşme süresini uzatmak isterseniz tek seferlik 5, 10 ya da 15 dakika olarak süre ekleyebilirsiniz.

Acil bir işim çıktı. Görüşmeyi nasıl iptal edebilirim?

Görüşmeye katılım sağlayabilmeniz için e-posta ve SMS üzerinden gönderdiğimiz linke tıklayarak görüşmenin tarihini değiştirebilir ya da görüşmeyi iptal edebilirsiniz. Görüşme vaktine bir saat kalana kadar görüşme iptali veya değişikliği yapabilirsiniz. Eğer görüşmeyi iptal ederseniz danışana para iadesi yapılır.

Takvimimi nasıl güncelleyebilirim?

Profilinizde bulunan “Görüşme Ayarları” butonuna tıklayarak takviminizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Danışanlar ne kadar süre öncesine kadar görüşme talep edebilirler?

Danışanlar, takviminizde bulunan görüşme vaktine en az iki saat kalana kadar görüşme oluşturabilirler.

Sadece sesli / videolu görüşme yapabilir miyim?

Görüşmeler için her iki seçeneği de kullanabilirsiniz. Ancak sesli ya da videolu görüşme seçeneklerinden birini istemediğiniz zaman BiBilen ekibimizle iletişime geçip talebini ilettiğinizde; istediğiniz şekilde görüşme ayarlarınız güncellenecektir.