Yabancı Dil

Yabancı Dil Eğitmenleri / BiBilen'e Danışın!

Online yabancı dil eğitmenleriyle yeni kültürlerin ve fırsatların kapılarını aralayın, hemen videolu görüşme randevunuzu alın ve dil eğitmenlerimiz ile görüşmeye başlayın.

Evde Yabancı Dil Öğrenilir Mi?

Günümüz koşullarına baktığımızda hem teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi hem de yaşanılan salgın hastalık sebebiyle aslında çoğu şeyi evden yapmaya başlamıştık. Nasıl eğitimlere, işlerimize evden devam edebiliyorsak yeni bir dili de evden kolaylıkla öğrenebiliriz. Evden çalışma disiplinini sağlayarak sistemli bir şekilde süreklilik kazandırırsanız online dil öğrenme işi düşündüğünüz kadar zor olmayacaktır. Evden dil öğrenmeye çalışırken de teknolojinin imkanlarından yararlanarak interaktif ingilizce ya da en popüler yabancı dilleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

YDS, Hazırlık, YÖKDİL, IELTS gibi Sınavlara Nasıl Online Hazırlanılır?

Sınav için yabancı dil öğrenme teknikleri bazı insanlar için zorunlu bir görevken bazıları için bir tutku olabiliyor. Ama her iki grup için ortak olan noktanın günümüzde en az bir yabancı dil bilmenin gerekliliği olduğunu söyleyebiliriz. Yıllardır okulda İngilizce ya da ikinci yabancı dil öğrenmeye çalıştık. Ama ne yazık ki tam olarak öğrenebildiğimizi söyleyemeyiz.

Öncelikle bir dilde yeterlilik kazanmak için ciddi bir şekilde emek vermeniz gerektiğini kabul etmeli ve bu süreçte sürekliliği sağlamaya dikkat etmelisiniz. Çoğu kişi sınava çözüm teknikleriyle ya da manyetik hafıza tekniği ile hazırlanıyor. Eğer ezberinize güveniyorsanız bu geçici bir çözüm olabilir ama bir dili kullanmayı öğrenmek uzun vadede size daha çok şey kazandırabilir. Bu yüzden konuşma pratiği yapabileceğiniz ve dil bilgisi kurallarını öğrenebileceğiniz bir danışmanla yola devam etmelisiniz. Yoldan ve zamandan kazanmanın yanısıra bütçeniz için daha uygun bir seçenek olan online yabancı dil eğitimi sayesinde, hazırlık geçme sınavı, YÖKDİL ve YDS gibi zor sınavlara kolayca hazırlanabilirsiniz.

Uzaktan Dil Öğrenme ve Konuşma Pratiği

Kendi başına ingilizce öğrenmek için ne yapılmalı diye araştırdığınızda karşınıza çeşitli öneriler çıkacaktır. Ama bu önerilerin başında, öğrenmeye çalıştığınız dilde konuşma pratiği yapma tavsiyesi geldiğini söyleyebiliriz. Ana dilimizi öğrenirken önce çevremizden kelimeleri, cümleleri duyup sonrasında bunları tekrar ediyorduk. Yeni bir dil öğrenirken de hem dinleme hem de konuşma alıştırmasına ağırlık vermemiz daha faydalı olacaktır. Bunun yanında belirli seviyeye geldiğinizde günlük tutmaya başlayabilir, seviyenize uygun kitaplar okuyabilir ve kelime kartları oluşturabilirsiniz. Evde ingilizce öğrenmek için en önemli noktalardan birisi sürekli tekrarlarla öğreneceğiniz dile maruz kalmaya çalışmak ve bu yolculuğu yarım bırakmadan devam edebilmektir. İngilizce pratik yapmak ve başka bir yabancı dilde konuşmanızı geliştirmek istiyorsanız platformumuzda yer alan BiBilenlerle online görüşerek dilinizi geliştirebilirsiniz.