Çocuk ve Ebeveyn

Pedagoglar / BiBilen'e Danışın!

Online pedagoglarımızdan çocuk gelişimi ve ebeveyn eğitimi üzerine tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Hemen videolu görüşme talebi oluşturun ve daha bilinçli bir ebeveyn olarak çocuğunuz için güzel bir gelecek hazırlamaya başlayın.

Çocuk Ebeveyn İlişkisi

Hayatımızda kurduğumuz ilk ve en önemli ilişkinin ebevenylerimizle kurduğumuz ilişki olduğunu söylemek yanlış olmaz. Psikolojide yer alan çoğu kuramın ilk çocukluk yaşantılarının gelecekte nasıl biri olacağımızı belirlemesi düşüncesinin de bunu desteklediğini söyleyebiliriz. Pedagog tavsiyeleri sizin için, anne, baba ve çocuk arasındaki iletişim, çocukların gelişim özelliklerinin bilincinde olmak, anne baba tutumları gibi birçok faktör çocuğun gelişimi üzerinde ailenin önemini vurgulayan noktaları açıklayabilir.

Ebeveyn Tutumları

İnsanların karakter özelliklerini belirleyen birçok faktörden biri anne ve baba ile olan ilişkidir. Anne babanın çocuklarına göstermiş olduğu sevgi ve davranış kalıpları ailelerin tutumlarını belirler. Otoriter anne baba tutumu, ilgisiz anne baba tutumu, aşırı koruyucu anne baba tutumu, demokratik anne baba tutumunu ebeveyn tutumlarına örnek verebiliriz. Bu tutumlardan en sağlıklısı demokratik ve güven verici anne baba tutumları olduğunu söyleyebiliriz. Bu tutuma göre çocuklarınıza nasıl davranmanız gerektiğiyle ilgili önemli noktalarını BiBilenlerle online görüşmeler yaparak öğrenebilirsiniz.

Çocukluk Çağı Sorunları

Çocukluk dönemi sorunları çocukların gelişimsel dönemlerine göre karşılaştıkları problemleri kapsar. Bu problemler arasında dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, alt ıslatma, kekemelik, okul fobisi, özel öğrenme güçlüğü, parmak emme ve öfke nöbetlerini sayabiliriz. İnternetten yapacağınız görüşmelerle online pedagoglara sorularınızı sorabilir, bilinçli çocuk yetiştirme konusunda bilgi sahibi olabilir ve çocukluk dönemi sorunlarını sağlıklı bir şekilde çözebilirsiniz. 

Online Doula ve Pedagog Görüşmeleri

Doulalar anneye ve ailedeki diğer kişilere doğum öncesinde, sırasında ve sonrasında destek olur ve yol gösterir. Annenin psikolojik ve fiziksel olarak iyi hissetmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmek, bilinçli çocuk yetiştirmek her ailenin isteyeceği bir durumdur. Çevremizde bir doula bulmak zor olabilir ancak platformumuzda bu alanda eğitimler almış doulalarımızla online görüşmeler yaparak çocuk sahibi olma yolculuğunuzda güvenli adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Bu platformda bilinçli ebeveyn olmaktan çocuklar için eğitici oyunlara, çocuk psikolojisinden doula hizmetine, tuvalet eğitiminden ebeveyn eğitimine birçok konuda alanında uzmanlardan online görüşme talep edebilirsiniz. Yolda zaman kaybetmeden uygun ücretlerle bir tık uzağınızdaki BiBilenlerle bilinçli anne baba olmak, hamilelik dönemini sağlıklı bir şekilde atlatmak ve daha fazlası için internetten görüşebilirsiniz.