İnovasyon ve Tasarım

Online İnovasyon ve Tasarım Eğitmenleri / BiBilen'e Danışın!

Online dijital tasarımlarınızla adınızdan söz ettirmek mi istiyorsunuz? Tüm teknik bilgileri ve tasarım tüyolarını almak için şimdi bu alanda uzman BiBilenlerle hemen görüşebilirsiniz!

Evden Kolayca Tasarım ve İnovasyon Öğrenin

Tasarım esasında planlamaktır. Söz konusu tasarım bir mimari yapı ya da yağlı boya tablosu da olsa öncelikle bir tasarım sürecine girmektedir. Bu planlama içerisinde kişi algı ve kavramı iç içe geçirmeye, bir bütün elde etmeye çalışır. Algı ve kavram tasarımla nasıl iç içe geçebilir diye düşünüyorsanız, aklınıza hemen özgürlüğü bir kuş ile sembolize etmek gibi basit bir örnek getirebilirsiniz. Tüm bu geleneksel tasarım teknikleri yakın zamanda kendini dijital alanlara taşıdı. Hayatımıza dijital tasarımların girmesi ile daha özgür bir oyun alanı elde ettik.

Artık kişisel bilgisayarımız sayesinde 3D modelleme ya da web tasarımı yapabiliyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran programlar ve sahip oldukları akıllı yapay zekalar sayesinde detaylarla uğraşmadan fikre yoğunlaşabiliyoruz. İnovasyon ise bu yaratıcı zekayı kullanarak sorunların çözülmesi anlamına gelir. Biraz daha açıklamamız gerekirse; tüm yaratıcı fikirlerin ayaklarının yere basması gerekmez ama eğer inovasyon adı altında bir projeye başlıyorsanız yaratıcı fikrinizin rasyonel nedenler içermesi ve uygulanabilir olması oldukça önemlidir.Örneğin son günlerde gündemimizi meşgul eden metaverse dünyası ve genç, yaşlı demeden herkesi üretmeye iten NFT furyası buna örnektir. Bu inovatif fikirler sayesinde dünya gün geçtikçe daha kolay ve dijital bir hale geliyor. 

Peki bu dünyayı neden öğrenmeye çalışmıyoruz? İnternetten kolayca keşfedebileceğimiz bu dünya geleceğimizi şekillendirebilir. Hayatımızın tümünü değiştireceğini düşündüğümüz bu iki inovasyon başlığı ile ilgili tüm merak ettiklerinize, online inovasyon uzmanları aracılığıyla bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

İnovasyon ve Tasarım Kategorimizde Neler Var ve Size Ne Katabilir?

İnovasyon ve Tasarım kategorimizde NFT, Photoshop, Adobe Illustrator tasarım, teknoloji bağımlılığı, gibi alanlar hakkında BiBilenlerle online görüşmeler yapabilirsiniz. Design thinking bir süreç olduğundan dolayı, sektörün ileri gelen isimleriyle inovasyon ve tasarım hakkında çalışmak, size bu perspektifi kazandırır. Görüşmelerin sonunda kullanıcıları anlamak sizin için zor bir konu olmaktan çıkar ve dilerseniz profesyonelliğe adım atarak dijital inovasyon yöneticisi olmayı bile düşünebilirsiniz.

NFT Nedir ve Online Nasıl Tasarlanır?

Kripto birimlerinin hayatımıza hızlı girişinden sonra aklımızı karıştıran ve ne olduğunu çok merak ettiğimiz bir kavram daha duymaya başladık. NFT diğer para birimlerinin aksine değiştirilemez dijital varlık olarak anılmaya başladı. Peki değiştirilmez dijital varlık derken aslında bunlar neler? Yarattığınız dijital varlık bir tweetin ekran görüntüsü, sizin çizdiğiniz bir karakter ya da bir fotoğraf  NFT olabilir. NFT olabilmesi için bu dijital varlıkların değiştirilemez ve özgün olması önemlidir. NFT diğer kripto paraların bulunduğu blockchain zincirinde yer alır. NFT'nin diğer kripto paralardan farkı eşsiz olmasıdır. Sanat ve kripto paranın buluşumu olarak düşünebileceğimiz bu dijital varlıklar kopyalanamaz ve sadece size ait bir eseri satın almış ya da satmış olursunuz. Bir fikri, figürü ya da sahneyi tasarım programları aracılığıyla NFT haline dönüştürebilir daha sonra satabilirsiniz.

Metaverse Nedir?

Metaverse'in kelime anlamına bakacak olursan evren ötesinde demektir. Metaverse ile amaç sanal bir dünya yaratmaktır. Metaverse evreninde kullandığımız tüm dijital platformlar bir araya toplanır. Diyelim ki evimizde otururken instagrama girip arkadaşlarımızın paylaştıklarına göz atıp sonrasında canınız sıkılıyor ve bir oyun konsoluna bağlanıp keyifli vakit geçirmeye çalışıyorsunuz. Bahsedilen tüm bu eylemleri birbirinden bağımsız platformlar üzerinde gerçekleştiriyorsunuz. Metaverse evreninde ise durum tamamiyle farklı. Metaverse, tüm dijital platformları bir arada görebildiğiniz bir ortamı sağlıyor size. Sanal gözlüğünüzü taktığınızda evrimleşmiş bu yeni sanal evrene katılabilirsiniz.

BiBilen.net Online İnovasyon ve Tasarım Görüşmeleri

Dijital web tasarımlarıyla adınızdan söz ettirmek mi istiyorsunuz?  Kendinizi yaratıcı fikirler ve iş dünyası hakkında geliştirmek ya da bulduğunuz fikirlerin uygulanabilirliklerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Bunlara benzer birçok sorunuz için hemen BiBilenlerle görüşün, fikirleriniz karanlıkta kalmasın!