Akademik Gelişim

Online Akademik ve Yurtdışı Eğitim Danışmanları / BiBilen'e Danışın!

Yurtdışında eğitim, Erasmus, AIESEC gibi programlar hakkında ayrıntılı bilgi almak; akademik hayat hakkında sormak istediğiniz tüm sorulara cevap bulmak için hemen BiBilenlerimizle görüşün!

Akademik Gelişim Nedir? 

Eğitim hayatına başladığımız andan itibaren bilinçli ya da bilinçsiz attığımız her adımla akademik gelişimimizi inşa etmiş oluyoruz. Eğitim hayatındaki bazı dönemler akademik gelişim için kritik olabiliyor. Lise ve üniversite tercihi dönemleri bu dönemler arasında sayılabilir.

Lise ve üniversite tercihlerinden sonra üniversite hayatına başladığımızda kafamızı kurcalayan sorulardan biri de kariyerimizde neler yapmak istediğimiz, gelecekte okuduğumuz alanla ilgili neler yapabileceğimizdir. Üniversitedeyken araştırmayı, okumayı seven ve buna eğitim hayatı bittikten sonra da devam etmek isteyen kişiler üniversitede kalma yolları, akademisyen olma yolları ya da yurt dışında yüksek lisans yaparak kendini akademik anlamda geliştirme yolları arar. 

Akademik gelişim alanında atmayı planladığınız her adım bizim için net olmayabilir. Bu sebeple hedeflediğiniz alanlar için deneyimli BiBilenlerden online görüşmeler alarak kafanızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Online Akademik Danışmanlık

LGS ve YKS gibi ülke geneli sınavlardan sonra almış olduğunuz puanı en iyi nasıl değerlendireceğiniz ile ilgili kafa karışıklığı yaşamak oldukça normal. Çünkü seçeceğiniz lise ve üniversite gelecekteki yaşamınızı ve kariyerinizi büyük ölçüde etkiler. Sınavlara nasıl hazırlanmanız gerektiğiyle ilgili, motivasyonunuzu artırma, hedef belirleme gibi birçok konuda online eğitim danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. Sınav sonrasında tercih yaparken nasıl bir sıralama yapmalısınız, hangi bölümü seçmelisiniz, hangi liseyi/üniversiteyi yazmalısınız gibi birçok soruyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Tercih döneminde internetten öğrenci koçlarıyla görüşerek sizin için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Online Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Hemen hemen herkes yurt dışında gerek erasmus eğitimi gerekse yüksek lisans eğitimi alıp kendilerini alanlarında geliştirmek ve yeni bir dil öğrenmek ister. Ama akademik gelişimde atacağımız diğer adımlar gibi buradaki izleyeceğimiz yol da net olmayabiliyor. Daha önce yurt dışında eğitim almış birinin deneyimlerini dinlemek ya da bu alanda profesyonel olarak çalışan birinden destek almak yolunuzu netleştirmede oldukça yararlı olacaktır.

İnternetten yurt dışı akran koçlarından izledikleri yollar hakkında görüşerek erasmus nasıl yapılır, aisec projeleri için neler gerekli, yurt dışında ücretsiz yüksek lisans nerelerde yapılır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Yurt dışı eğitim danışmanlarıyla görüşerek yurt dışındaki üniversitelere başvururken gerekli evrakları hazırlamada ve süreci takip etmede tüm önemli adımları öğrenerek farklı ülkelerde eğitim almaya başlayabilirsiniz.